Звукоізоляція перлітом стін та перегородок
Сьогодні все більше значення надається звукоізоляції приміщень, тому давайте ми розглянемо, що ж таке звукоізоляція і переваги звукоізоляції виконаної спученим перлітом.
Як в будівництві ми розуміємо звукоізоляційну властивість матеріалу
Звукоізоляційна властивість матеріалу – це зниження рівня звукового тиску при проходженні звукової хвилі крізь перешкоду. Ефективність огороджуючи конструкцій оцінюють індексом ізоляції
повітряного шуму Rw (дБ)
перекриттів – індексом провідності ударного шуму під перекриттям Lnw (дБ).
Чим більше Rw (дБ) і менше Lnw (дБ) тим краща звукоізоляція приміщення. Звукопоглинання визначається по середньому показнику в діапазоні частот 250 – 4000 Гц і визначається з допомогою безрозмірного коефіцієнту з діапазоном значень від 0 до 1.
Коротка класифікація звукопоглинаючих матеріалів
Для захисту від шуму в будівельних конструкціях, в залежності від поставленого завдання, використовую різні звукопоглинаючі матеріали, які в залежності від:
1. Ступеня жорсткості поділяються на:
- тверді матеріали в склад яких входять пористі заповнювачі (пемза, перліт, вермикуліт) з об'ємною масою 300 -400 кг /куб. м, володіють коефіцієнтом звукопоглинання 0,5 ;
- м'які матеріали виготовлені на основі мінеральної вати, скловолокна та інших волокнистих матеріалів, мають коефіцієнт звукопоглинання 0,7 – 0,9 і об'ємну масу до 70 кг / куб.м
- пів жорсткі матеріали – мінерали або скловолокнисті плити, матеріали з комірковим будівництвом – володіють коефіцієнтом звукопоглинання 0,5 -0,75. їх обємна маса складає від 90 до 130 кг /куб.м
2. Форми звукоізоляційного матеріалу і виробу поділяються на:
- штучні (блоки, плити)
- рулонні (мати, холсти)
- сипучі або рихлені (мінеральна вата, скловата, шлак, керамзит)
А також класифікують по відносному стиску.
Звукоізолюючі властивості перліту
Перлітова звукоізоляція на сьогоднішній день досить актуальним і популярним продуктом. Влаштування "плаваючих" підлог на перлітовій основі, відділених від несучих конструкцій пружними прокладками, дозволяє знизити рівень ударного шуми і підвищити індекс ізоляції повітряного шуму в перекриттях. Перлітова ізоляція під підлоги може використовуватися і для багатошарових систем з насипною ізоляцією. Перлітова засипна ізоляція має здатність заповнювати всі пустоти, шви і раковини, дозволяючи таким способом, зменшити передачу звукових хвиль крізь стіну. Легкий 20 сантиметровий стіновий блок заповнений перлітом, за звукоізоляційними властивостями перевищує навіть нормативні показники.
Насипна ізоляція із спученого перліту
Насипна ізоляція із спученого перліту володіє високим ступенем звукопоглинання. Попри виключно теплоізоляційні властивості (0,04 Вт/кв.м·К), спучені природні матеріали володіють хорошими звукоізолюючими характеристиками Rw 60 дБ. З точно зору біоруйнування вони безпечні як для цегляного, так і для дерев'яного будинку, так як вони не піддаються гниттю, дії грибка і комах, легко втягують і віддають вологу, регулюють вологу в середині приміщення.
Такі властивості гранул спученого перліту, як пористість і текучість, дозволяють використовувати їх в якості ефективного звукопоглинаючого матеріалу. Завдяки своїй нерівній формі гранул тісно прилягають один до одного, що зменшує передачу звукоізоляційних хвиль крізь стіни і перекриття. Тому засипна ізоляція використовується при влаштуванні стін, перегородок, підлог та перекриттів, як один із найефективніших і перевірених методів досягнення тепло і звуко ізоляційних характеристик.
Для створення безшовних тепло та звукоізолюючих фасадів малоповерхових будинків використовується засипка матеріалів в колодцевій кладці стіни без зниження несучої здатності конструкції. Засипна ізоляція монтується як вручну, так і машинним способом, створюючи тепло ізолюючий контур будинку з мінімальною усадкою утеплення.
У нас Ви можете купити :
перліт,
вермикуліт
теплі штукатурки та стяжки ТМ "Bauwer" (Тепловер)