Вогнетривка ізоляція перлітом

Розглянемо вогнетривкість перліту в порівнянні з іншими утеплюючи ми матеріали.


Як така, вогнетривкість – це здатність матеріалів чинити опір дії вогню та високих температур, не піддаватися загорянню, не деформуватися, зберігати властивості.

Якщо говорити про перліт згідно з ДСТУ Б А.1.1-19-94 він є не горючим матеріалом, а відповідно всі похідні від нього матеріали володіють такими ж властивостями. Температура плавлення перліту складає - 1260 ° С, розповсюдження вогню – 0, вміст горючих компонентів – 0, при заповненні пустот кладки із бетонних блоків товщиною 20 см перлітом вогнестійкість конструкції підвищується із двох годин до чотирьох.

Зважаючи на вище перераховані фактори, перліт є безпечним і надійним засобом для використання його на нагрітих поверхнях, зокрема на комині та інших місцях вашого будинку, що постійно знаходяться під дією високих температур. І при цьому можете не боятися, що ваш утеплювач може почати тліти і призвести до загорання Вашого будинку. У Сполучених Штатах Америки в основному спучений перлітовий пісок використовують в ролі ефективного теплоізоляційного матеріалу, який володіє високими сорбаційними властивостями. Використання перліту для високотемпературних ізоляцій, в якості сорбенту нафтових продуктів та для акустичних цілей складає 2 %.

Не горючість перліту, можна дослідити, взявши за основу спосіб його виготовлення. Виготовляють його з вулканічного скла, шляхом високотемпературного (понад 1000 градусів) випалу, подібно базальтової плитці, що має подібне походження. Вогнетривкі цеглини на основі перліту використовуються при футерувальних роботах, тобто для облицювання доменних печей в металургійній промисловості. Саме чудові вогнетривкі властивості перліту дозволяють отримати з його допомогою відмінні термостійкі будівельні суміші.

Якщо порівнювати рівень вогнестійкості перліту та пінополістиролу, то вогнестійкість першого в декілька разів перевищує вогнестійкість другого, що ще раз доводить корисніcть і ефективність цього матеріалу.

Перлітова ізоляція коминів

Конденсат, який може утворюватися в коминах, коли гарячі гази стикаються з холодними стінами комина, створю дві серйозні проблеми. Перша – утворення горючих смол на стінах коминів, які можуть стати причиною пожежі. Друга – утворення сірчаних сполук, які руйнують мурувальний розчин комина, що може призвести до пропускання диму комином, утворенню плям і навіть руйнуванню самого комину. Окрім того, додаткова ізоляція комина дозволяє закрити всі дефекти кладки і покращити тягу при зменшенні розмірів комину.

Спучений перліт – ідеальний матеріал для ізоляції коминів, оскільки він неорганічний, негорючий і володіє чудовими теплоізоляційними властивостями в широкому діапазоні температур. Крім того, на перліт не діють більшість кислот. Перлітова ізоляція димарів може бути виготовлена безпосередньо на будівельному майданчику, але за звичай для гарантування якості використовують уже приготовану перлітоцементну суміш. В новому будівництві може застосовуватися засипна перлітова ізоляція між внутрішньою димовою трубою і зовнішнім корпусом комину.

У нас Ви можете купити :

  • перліт,

  • вермикуліт

  • теплі штукатурки та стяжки ТМ "Bauwer" (Тепловер)