Перлітова ізоляція труб


Захист від поширення вогню і диму є  обов’язковим пунктом у всіх  будівельних вимогах. Часто за ізольовані труби необхідно прокладати через протипожежні стіни чи теплоізоляційні перегородки, зберігаючи при цьому ефективність протипожежного захисту. Труби, що за ізольовані матеріали з  вмістом перліту, мають клас пожежної безпеки R 120 (120 хвилин вогнестійкості при безпосередній дії вогню ). Це відповідає навіть найстрогішим вимогам пожежної безпеки.

Переваги ізоляції  труб перлітом:

-          при контакті з металом перліт не викликає корозії, так як володіє нейтральним рН

-          невисока щільність матеріалу сприяє низьким механічним навантаженням на трубопровід, що позбавляє  необхідності в створенні додаткових несучих конструкцій.

-          Ізоляція труб з допомогою  перліту характеризується низькою теплопровідністю

-          Вогнетривкі плити чи інші матеріали(якими утеплюють трубопровід) на основі перліту не змінюють форму і геометричні розміри при нагрівання чи охолодженні.

-          Є  водовідштовхувальними

Бітумно перлітова теплоізоляція труб

 

Сталеві труби з бітумно перлітовою  теплоізоляцією і покривним шаром призначені для прокладки теплових мереж безканальним способом в ґрунті. Покривний шар забезпечує гідроізоляцію та механічну міцність бітумно перлітової ізоляції.

Перевагами  бітумно перлітної ізоляції  труб є:

-          економічна вигода при їх будівництві – скорочення об’ємів капіталовкладення, полегшення монтажно – будівельних робіт, зменшення витрат збірного залізобетону.

-          За надійністю  і довговічністю не поступаються прокладанню  теплотрас в залізобетонних каналах

-          Термін служби труб за ізольованих бітумо-перлітом при правильному монтажі трубопроводу значно перевищує нормативний термін експлуатації 10 років і залежить від внутрішньої корозії сталевих труб, пошкодженні теплоізоляційного покриття при монтажі чи ремонті.

Фізико – механічні показники бітумно перлітової ізоляції:

-          Середня щільність в сухому стані – 350-450 кг/см3

-          Межа міцності: при стисканні – 0,5 МПа

    при згинанні – 0,2 МПа

-          Водопоглинання при повному зануренні за одну добу (за об'ємом) – 3%

Коефіцієнт теплопровідності в сухому стані при t = 20 º С -  0,08-1 ккал/м*годину*градус; 0,09-0,11 Вт/ м*к
ru ua